Decydując się na studia na WIET dokonujesz najlepszego wyboru. Wybierając kierunek w obszarze technologii informacyjnych IT zyskujesz potrójnie: studiujesz w gronie „zajawionych” rówieśników; kiedy ukończysz studia (lub dużo wcześniej [i]) czeka na Ciebie ciekawa, urozmaicona praca i atrakcyjne zarobki.

Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół bada sytuację osób, które ukończyły studia.

Oto zarobki absolwentów WIET według rankingu „ELA”:

TELEINFORMATYKA11 519,56 zł

INFORMATYKA10 754,86 zł

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA10 445,42 zł

Pełny ranking można zobaczyć TUTAJ

Polecamy też analizę wyników ostatniego Monitoringu Edukacyjno-Zawodowego Absolwentów AGH, której wyniki znajdziecie na poniższych infografikach:

Działalność badawczo-naukowa jak i studia na naszym Wydziale są prowadzone w obszarach kluczowych dla nauki i nowoczesnej gospodarki. Mieszczą się w głównym nurcie rozwoju technologii IT na świecie.

Sektor IT, Automotive, Elektronika użytkowa, Telekomunikacja, Teleinformatyka, Automatyka i Robotyka, które zatrudniają naszych absolwentów to niezwykle dynamiczne obszary, które nieustannie potrzebują wykwalifikowanej kadry.

Chcesz być częścią społeczności pasjonatów technologii? Chcesz tworzyć innowacje i brać udział w rozwiązywaniu globalnych problemów?

Rozważ ofertę kierunków prowadzonych przez Wydział IET AGH. Aktualnie trwa rekrutacja na:

studia stacjonarne I stopnia:

INFORMATYKA

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

ELEKTRONIKA

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W KRYMINALISTYCE

TELEINFORMATYKA

studia niestacjonarne I stopnia:

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

studia stacjonarne II stopnia
INFORMATYKA-DATA SCIENCE
(uruchomienie rekrutacji 19.06)

Zapraszamy do rekrutacji!

[i] Średnio 75% studentów na studiach I stopnia podejmuje pracę jeszcze na studiach. (Monitoring Losów Absolwentów AGH 2022)
[ii] Mediana średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie. Mediana to wartość, która dzieli absolwentów na dwie części. Połowa z nich zarabia więcej niż wynosi mediana, połowa uzyskuje zarobki mniejsze niż mediana.