"z Przymrużeniem oka"

Nie, nie, nie, to nie jest kopia Elektroniki. Na tym kierunku położono nacisk właśnie na ten drugi tytułowy człon nazwy. Prawda, na obu kierunkach będzie fizyka i matematyka. Jednak zamiast wykładów o układach i tranzystorach, będzie więcej zajęć poświęconych programowaniu, systemom, sygnałom i sieciom. Nawet bliżej temu kierunkowi do informatyki. Każdy z wydziałów ma własny słowniczek ciekawych słów. Na tych studiach zrozumiesz co to znaczy „debugowanie”, „routing”, „multipleksacja”, „estymacja”, „trasy statyczne” oraz inne pojęcia, które brzmią zdecydowanie lepiej od łacińskich sentencji. Poznasz także podstawy ekonomii. Oczywiście zachęcamy Cię do rekrutacji na ten kierunek, jednak możesz również wybrać go w języku angielskim. Na pewno poznasz tam wielu studentów z innych krajów. Jednak przede wszystkim poznasz całe nazewnictwo, terminologię i naukę w obcym języku, co może być szczególnie przydatne w tej dziedzinie. Telekomunikacja to codzienność. Dawniej telefon stacjonarny był szczytem techniki, a dziś kupujemy aparat, telewizor, komputer, odtwarzacz MP3, konsolę w jednym, ale z funkcją dzwonienia i wysyłania SMS-ów. A teraz wyobraź sobie, że na świecie nagle przesył danych zostaje wstrzymany. Jako przyszły absolwent tego kierunku, będziesz stał na straży porządku i nie dopuścisz do takiej katastrofy. Możesz także kreować nowe usługi i budować nowe urządzenia na studiach II stopnia ze specjalnościami Sieci i Usługi – to dla żądnych wiedzy o tym, jak szybciej i więcej przesyłać oraz świadczyć nie całkiem wirtualne usługi. Zaś Systemy Wbudowane – dla mających skłonności do projektowania super urządzeń dla medycyny, motoryzacji czy sieci szerokopasmowych.