"z Przymrużeniem oka"

Mówi się, że Informatyka na Wydziale Informatyki Elektroniki i Telekomunikacji  ma swój klimat. Szczerze? Coś w tym jest.

Ten klimat budują przede wszystkim studenci z pasją i wykładowcy, na zajęcia których chce się chodzić. Dodajmy do tego koła naukowe, praktyki w międzynarodowych firmach i perspektywę pracy w branży IT oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy komputery – czyli właściwie wszędzie.

Brzmi dobrze? Na początek warto pamiętać, że to kierunek oparty na dwóch głównych filarach: matematyce i informatyce. Bez nich ani rusz, lecz jeśli odnajdujesz się w zasadach logiki i kodzie programów, ta ścieżka może być Twoją drogą do kariery.

Studia inżynierskie wprowadzą Cię w zagadnienia programowania, tworzenia baz danych, systemów, a także odkryją przed Tobą tajemnice systemów operacyjnych czy sieci komputerowych. Po siedmiu semestrach będziesz umiał już całkiem sporo – napisanie użytecznego programu czy aplikacji nie będzie trudne.

Kolejnym krokiem będą studia magisterskie, na których nauczysz się jak stworzyć własną grę komputerową czy oprogramowanie przydatne w pracy i codziennym życiu. Poznasz skomplikowane systemy obliczeniowe i technologie odpowiedzialne za przetwarzanie dużych zbiorów danych, ich bezpieczeństwo czy archiwizację  – aż trudno uwierzyć, że to jedynie trzy semestry.

Mógłbym tak jeszcze wymieniać… ale chyba już czujesz klimat. 😉