Decydując się na studia na WIET dokonujesz najlepszego wyboru. Wybierając kierunek w obszarze technologii informacyjnych IT zyskujesz potrójnie: studiujesz w gronie „zajawionych” rówieśników; kiedy ukończysz studia (lub dużo wcześniej [i]) czeka na Ciebie ciekawa, urozmaicona praca i atrakcyjne zarobki.
Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół bada sytuację osób, które ukończyły studia.
W „Rankingu wszystkich kierunków” w kategorii „Wynagrodzenia ogółem brutto„[ii] na studiach stacjonarnych w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych znalazły się aż 3 kierunki studiów prowadzone przez nasz Wydział!
Oto zarobki absolwentów WIET według rankingu „ELA”:
TELEINFORMATYKA – 11 519,56 zł
INFORMATYKA – 10 754,86 zł
ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA – 10 445,42 zł
Pełny ranking można zobaczyć TUTAJ
Polecamy też analizę wyników ostatniego Monitoringu Edukacyjno-Zawodowego Absolwentów AGH, której wyniki znajdziecie na poniższych infografikach:
Działalność badawczo-naukowa jak i studia na naszym Wydziale są prowadzone w obszarach kluczowych dla nauki i nowoczesnej gospodarki. Mieszczą się w głównym nurcie rozwoju technologii IT na świecie.
Sektor IT, Automotive, Elektronika użytkowa, Telekomunikacja, Teleinformatyka, Automatyka i Robotyka, które zatrudniają naszych absolwentów to niezwykle dynamiczne obszary, które nieustannie potrzebują wykwalifikowanej kadry.
Chcesz być częścią społeczności pasjonatów technologii? Chcesz tworzyć innowacje i brać udział w rozwiązywaniu globalnych problemów?
Rozważ ofertę kierunków prowadzonych przez Wydział IET AGH. Aktualnie trwa rekrutacja na:
studia stacjonarne I stopnia:
ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATIONS
NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W KRYMINALISTYCE
studia niestacjonarne I stopnia:
studia stacjonarne II stopnia
INFORMATYKA-DATA SCIENCE (uruchomienie rekrutacji 19.06)
Zapraszamy do rekrutacji!
[i] Średnio 75% studentów na studiach I stopnia podejmuje pracę jeszcze na studiach. (Monitoring Losów Absolwentów AGH 2022)
[ii] Mediana średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie. Mediana to wartość, która dzieli absolwentów na dwie części. Połowa z nich zarabia więcej niż wynosi mediana, połowa uzyskuje zarobki mniejsze niż mediana.