Dobiega końca I cykl rekrutacyjny. Do 2 lutego do godz. 14.00 można potwierdzić w systemie e-rekrutacja deklaracji przystąpienia do kwalifikacji na studia II stopnia w trybie stacjonarnym.
Drugi i ostatni cykl rekrutacyjny ruszy 8 lutego o godz. 14.00.

Szczegółowy kalendarz rekrutacji można znaleźć TUTAJ.

Proces rekrutacji jest podzielony na następujące etapy:

  1. złożenie w systemie e-rekrutacja deklaracji przystąpienia do kwalifikacji
  2. uiszczenie opłaty rekrutacyjnej (100 zł za każdą deklarację)
  3. egzamin wstępny PRZYKŁADOWE PYTANIA 
  4. wstępna kwalifikacja kandydatów
  5. przyjmowanie dokumentów i dokonywanie wpisu na listę studentów

ZAPRASZAMY NA STUDIA II STOPNIA NA WIET

CYBERBEZPIECZEŃSTWONOWOŚĆ TEGOROCZNEJ REKRUTACJI!

Absolwenci kierunku Cyberbezpieczeństwo (II stopień) będą specjalistami z cenionymi i poszukiwanymi kompetencjami, na co wskazują opinie ekspertów z otoczenia gospodarczego i bieżące trendy w branży IT.
Przedstawiciele czołowych firm z branży IT potwierdzają potrzebę kształcenia specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Potwierdzeniem współdziałania z interesariuszami zewnętrznymi jest aktywne zaangażowanie ekspertów z przedsiębiorstw w kształcenie na kierunku Cyberbezpieczeństwo. Eksperci zewnętrzni wesprą kształcenie, m.in. w ramach zajęć dotyczących zaawansowanej detekcji oprogramowania złośliwego, obsługiwania incydentów czy pozyskiwania wiedzy związanej z zagrożeniami w cyberprzestrzeni.
W Polsce niewiele Uczelni oferuje studia w takim zakresie, prowadzone przez tak wykwalifikowaną kadrę. Warto rozważyć inwestycję 1,5 roku czasu by zdobyć unikalne kompetencje i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy. Jeśli jesteś osobą, która lubi stawiać pytania i szukać na nie odpowiedzi, a przede wszystkim interesuje Cię obszar związany z cyberbezpieczeństwem – już dziś rozważ dołączenie do grona przyszłych cybersecurity experts!

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Chcesz dołączyć do osób, które kreują nowy świat, czy raczej budujesz rozwiązania, które ktoś wcześniej wymyślił?

Jeśli jesteś absolwentką(em) studiów pierwszego stopnia zastanów się czy nie warto zainwestować w siebie jeszcze półtorej roku i zobaczyć czym różni się wiedza na poziomie inżyniera, który odtwarza pewną rzeczywistość od wiedzy magistra inżyniera, który potrafi wymyślać, potrafi budować nowe rozwiązania.

Jeśli ukończyłaś(eś) studia związane z programowaniem, z transmisjami danych, z elektroniką, mikroelektroniką lub energetyką na pewno znajdziesz u nas coś dla siebie! Absolwenci kierunku Elektronika i Telekomunikacja na WIET są cenionymi specjalistami na rynku pracy. Podejmują zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, rozwojem i wdrażaniem systemów telekomunikacyjnych, w koncernach IT, które mając oddziały w Polsce rozwijają systemy komórkowe przyszłej generacji, albo u operatorów telekomunikacyjnych, gdzie trudnią się rozbudową i utrzymaniem światłowodowych i bezprzewodowych systemów teleinformatycznych, a także w firmach polskich, które zajmują się: projektowaniem i opracowywaniem systemów. Podejmują pracę w firmach pracujących nad rozwojem urządzeń i oprogramowania jak i tych, które oferują nowoczesne usługi cyfrowe.

Naszych Absolwentów zatrudniają między innymi: Motorola Solutions, Nokia Solutions and Networks, COMARCH, Capgemini, Ailleron, IBM, CISCO, Akamai i Semihalf.

TELEINFORMATYKA

Teleinformatyka to najbardziej uniwersalny kierunek studiów w sektorze ICT.

Na stopniu magisterskim porusza zagadnienia m.in. takie jak: chmury obliczeniowe i wirtualizacja, zarządzanie i bezpieczeństwo sieci czy sztuczna inteligencja.

Studia obejmują również trening umiejętności miękkich, menedżerskich, elementy zarządzania projektami, przedsiębiorczość innowacyjną oraz ćwiczenia z zakładania własnego biznesu.

Absolwenci kierunku Teleinformatyka podejmują dobrze płatną pracę, w działach badań i rozwoju lub w działach wdrożeń, w firmach rozwijających i oferujących nowoczesne usługi cyfrowe lub u operatorów telekomunikacyjnych. Absolwenci są również dobrze przygotowani do prowadzenia badań w firmach nastawionych na innowacje.

Jako miejsce pracy chętnie wybierają oddziały dużych firm ulokowanych w Krakowie i Małopolsce, takie jak: Akamai, Cisco, Comarch, Ericsson, IBM, Motorola, Nokia i Samsung. 

LIDERZY BRANŻY

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji jest jednostką rozpoznawalną zarówno w Polsce jak i na świecie oraz cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych ludzi, ale także renomą w środowisku naukowym z uwagi na jakość prowadzonych badań naukowych.

Potencjał dydaktyczny WIEiT, sprawia, że „na każdego pracownika przypada ok 13 studentów”. Jest to parametr unikalny w kraju i za granicą, dzięki któremu studenci mają znakomity dostęp do pracowników naukowych.

Studenci mają bardzo dobre warunki do studiowania. Zarówno w kwestii infrastruktury, ale co najważniejsze kadry – osób o silnie zakorzenionej pasji, ciekawości rzeczy nowych i potrzebie ciągłego rozwoju. Wydział śledzi trendy i nowinki w zakresie technologii informacyjnych, elektroniki, teleinformatyki i dziedzin pokrewnych, a treści programowe konsultowane są z Radą Społeczną – reprezentującą ekosystem IT w Małopolsce.

Znaczna część pracowników tego ekosystemu to absolwenci AGH i absolwenci naszego Wydziału. Dzięki ich partnerskiej, przyjacielskiej postawie i wsparciu Wydział może  nie tylko definiować programy kształcenia, ale również przewidywać to, co będzie istotne w przyszłości.

To sprawia, że WIEiT może szczycić się mianem lidera w branży IT nie tylko w zakresie kształcenia, ale również w zakresie badań podstawowych i stosowanych.

PRZYJDŹ I ZAPYTAJ. SPRÓBUJ. ZOSTAŃ ARCHITEKTEM PRZYSZŁOŚCI!