Na początku grudnia odbywała się 64. Barbórkowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych AGH. Studenci przedstawiali referaty w 21 sekcjach tematycznych. W wydarzeniu wzięło udział 366 uczestników w tym blisko 40 osób z zagranicy.

Miło nam poinformować, że nasz student Krzysztof Sikora jest współautorem nagrodzonego II miejscem referatu w sekcji Logistyka i Transport!

Krzysztof wspólnie z Dawidem Pękalą i Pawłem Domiterem przedstawili referat Symulowanie technologii SpinLoop w środowisku Matlab w celu znalizy zastosowań oraz porównania do konwencjonalnych systemów napędów Magiev.

Praca przedstawia symulację i jej wyniki mającą na celu porównanie klasycznego rozwiązania napędu Hyperloop (Maglev, LIM – liniowy silnik indukcyjny) z rozwiązaniem opracowywanym przez KN Transpeed działające na AGH. Jest to „SpinLoop”, bazujący luźno na znanym startupie SpinLaunch. Powyższe rozwiązanie ma na celu redukcję kosztów budowy sieci Hyperloop, jak również zwiększenie efektywności energetycznej, poprzez odpowiednie algorytmy dobierające prędkość początkową kapsuły transportowej. Symulacja w środowisku Matlab/Simulink miała na celu pokazać, że opracowany przez studentów akcelerator są w stanie skonstruować (analiza naprężeń konstrukcji, przeciążeń), jak i udowodnić jego stosowność.
Krzysztof, Dawid i Paweł reprezentowali Koło Naukowe Transpeed

Krzysztof Sikora jest studentem 3. roku Elektroniki. Obecnie działa w KN Transpeed, w sekcji „CARDIO”, gdzie zajmuje się głównie budową biodrukarki 3D do zastosowań medycznych. Krzysztof pełni również funkcję przewodniczącego Koła Naukowego Elektroników, gdzie projektem wiodącym jest dron typu quadcopter z naszym autorskim kontrolerem lotu.

Konferencja jest najstarszą studencką konferencją naukową w AGH. Daje studentom szansę na pokazanie wyników swoich prac naukowych, efektów realizacji grantów rektorskich czy wyjazdów naukowych.

Tegoroczna edycja odbywała się przy wsparciu firmy EERBUD oraz firmy Onde. Partnerami wydarzenia były: firma CRH, firma ŁYSOŃ, Global Logic, a także Fundacja dla AGH oraz AGH Święta Dzieciom.

Serdecznie gratulujemy!

Krzysztof-Sikora-konferencja1