INSTYTUT ELEKTRONIKI: KIEROWNIK PROJEKTU PROF. DR HAB. INŻ. KRZYSZTOF WINCZA
NAZWA JEDNOSTKI: AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE
NAZWA STANOWISKA: STYPENDYSTA/ STUDENT/DOKTORANT (1 ETAT)

Wymagania formalne:

• doktorant szkoły doktorskiej w dyscyplinie Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika lub pokrewne
  • znajomość podstawowych zagadnień poruszanych w inżynierii mikrofalowej
  • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem anten oraz układów antenowych pracujących w zakresie fal milimetrowych
  • znajomość środowisk symulacyjnych stosowanych w inżynierii mikrofalowej np. Cadence AWR Microwave Office, HFSS
  • motywacja do pracy naukowej zarówno eksperymentalnej jak i teoretycznej oraz chęć rozwijania się w nowej tematyce związanej z projektem
  • mile widziany obroniony projekt inżynierski o tematyce związanej z mikrofalowymi układami scalonymi

Opis zadań:

Oferta dotyczy pracy w projekcie Sonata Bis 9 „Wysokowydajne układy front-end pracujące w zakresie fal milimetrowych wykonane z zastosowaniem technologii addytywnego oraz hybrydowego wytwarzania do zastosowań w systemach komunikacyjnych i czujnikowych nowej generacji”.

Osoba otrzymująca stypendium w charakterze stypendysty – doktoranta, będzie brała udział w realizacji następujących zadań:

– symulacje elektromagnetyczne sieci zasilania, elementów promieniujących oraz układów antenowych pracujących w zakresie milimetrowych

– przygotowanie plików na potrzeby komputerowo wspomaganej fabrykacji obwodów

– fabrykacja obwodów z wykorzystaniem technologii addytywnych, montaż obwodów

– pomiary parametrów elektrycznych oraz radiacyjnych zaprojektowanych anten

– opracowywanie wyników pomiarowych i symulacyjnych

Termin składania ofert: do 18.12.2023 r. godz. 23:59

Warunki zatrudnienia:

– umowa stypendialna 4 500 PLN/m-c

– data rozpoczęcia: 02.01.2023 r.

– okres pracy przy projekcie: 15 miesięcy

– termin rozstrzygnięcia konkursu: 19.12.2023 r.

Forma składania ofert: e-mail

Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć drogą e-mailową na adres wincza@agh.edu.pl następujące dokumenty:

1. życiorys,
  2. list motywacyjny;
  3. oświadczenie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą na ich przetwarzanie
informatyka WIET AGH

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.