SPECTRUM
Działalność Koła Naukowego Przetwarzania Sygnałów „Spectrum” dotyczy szeroko pojętej techniki przetwarzania sygnałów, w szczególności:
- DSP – cyfrowe przetwarzanie sygnałów i przetwarzanie danych (data science),
- sztucznej inteligencji – uczenia maszynowego i głębokich sieci neuronowych,
- systemy wbudowane dla automotive i awioniki (projekty e-Moto oraz Drones),
- systemy wbudowane i przetwarzania danych za pomocą mikrokontrolerów,
- rozwiązania IoT oparte o przetwarzanie sygnałów sensorycznych i multimedialnych,
- przetwarzanie i rozpoznawanie dźwięku i mowy.
Koło Naukowe „Spectrum” dzięki wielu projektom badawczym realizowanym przez Zespół Przetwarzania Sygnałów w Instytucie Elektroniki we współpracy z zewnętrznymi firmami, umożliwia wydajną współpracę z przemysłem i poznanie praktycznych zastosowań wiedzy zdobywanej podczas studiów a także udział w projektach naukowych prowadzonych w Zespole Przetwarzania Sygnałów AGH.
KN „Spectrum” jest jednym z trzech kół założycielskich Studenckiego Projektu Konstrukcyjnego E-Moto AGH, który jest sztandarowym projektem studenckim AGH. W ramach kontynuowanego już od kilku lat przedsięwzięcia powstają nowoczesne motocykle elektryczne zarówno torowe jak i terenowe.
Ważnym projektem realizowanym obecnie przez KN „Spectrum” jest także projekt „Spectrum Drones”, w ramach którego powstaje system autonomicznych dronów latających wyposażonych m. in. w systemy sztucznej inteligencji.
Nasze Koło Naukowe bierze udział w wielu konferencjach, zawodach czy konkursach. Do niezaprzeczalnych sukcesów należy zaliczyć zdobycie Grand Prix IEEE Signal Processing Cup 2019 [WIĘCEJ INFORMACJI], czy zajęcie 3. miejsca konkursu EKOinnowatorzy 3.0, a także wiele innych nagród i wyróżnień w trakcie konferencji naukowych na całym świecie. Pozwala to naszym członkom zaprezentować się na arenie międzynarodowej co przekłada się na uzyskanie kontaktu z przedstawicielami znanych marek na rynku pracy, a status członka naszej organizacji doda sporą wartość do każdej rozmowy rekrutacyjnej.
fot. Maciej Talar
BIT
Koło Naukowe BIT zrzesza studentów pasjonujących się informatyką i nowymi technologiami. Wspólnie dzielimy się wiedzą i rozwijamy nasze zainteresowania w dziedzinach algorytmiki, sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej czy poszczególnych języków programowania. Nasze Koło składa się z kilku sekcji tematycznych: BIT Algo, BIT Python, BIT AI, BIT Java, BIT .NET, BIT Infra BIT CyberSec. Na każdej z nich prowadzący sekcję organizują różnego rodzaju zajęcia, na których można dowiedzieć się wielu rzeczy z danego obszaru, a także brać udział w ciekawych projektach. Oprócz tego KN BIT współpracuje z wieloma firmami IT z Krakowa i nie tylko i wspólnie z nimi organizuje wszelkiego rodzaju meet-upy, tech-talki czy hackathony. Wszelkie informacje możecie znaleźć na naszym fanpage’u na Facebooku.
ZERODAY
Tworzone jest przez grupę studentów i pasjonatów zainteresowanych cyberbezpieczeństwem. Działalność organizacji skupia się na doskonaleniu umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, tworzeniu zabezpieczeń przed atakami hakerskimi oraz identyfikacji zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią. Wewnątrz Koła prowadzona jest sekcja CTF (Capture the Flag), skupiająca się na rozwiązywaniu konkursów i zagadek z zakresu penetracji systemów informatycznych i bezpieczeństwa. W ramach Koła organizowane są regularne spotkania, podczas których ćwiczy się umiejętności niezbędne do udziału w zawodach CTF. Członkowie Koła biorą udział w drużynowych zawodach, ale także sami organizują turnieje. W KN ZeroDay organizowane są również warsztaty i wykłady związane z cyberbezpieczeństwem. KN współpracuje z firmami z branży IT, aby zapewnić członkom dostęp do najnowszych narzędzi i technologii. Uczestnicy warsztatów mają okazję poznać praktyczne aspekty pracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i zdobyć cenne doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany/a cyberbezpieczeństwem i chcesz rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie, dołącz do Koła Naukowego ZeroDay! Zapraszamy studentów z różnych kierunków, którzy chcą poznać tajniki bezpieczeństwa sieciowego i zdobyć doświadczenie w drużynowych zawodach CTF.
Zapraszamy do odwiedzenia strony oraz fanpage’a Koła na Facebooku.
TELEPHONERS
Tworzy je grupa studentów związanych głównie z takimi kierunkami studiów jak teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja oraz cyberbezpieczeństwo. Koło funkcjonuje na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, jednak członkowie Koła to również studenci innych wydziałów. Studenci KN Telephoners wspólnie stwarzają możliwości rozwijania własnych zainteresowań oraz realizowania unikalnych projektów, które swoją tematyką lub zakresem daleko wykraczają poza program studiów. Zadaniem Koła jest także umożliwienie nawiązywania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach, wspomaganie dobra radą i zasobami sprzętowymi, tworzenie możliwości zaprezentowania się innym podczas sesji i konferencji naukowych. Opiekunem Koła, odpowiedzialnym za rozwój naukowy i wsparcie merytoryczne jest dr hab. inż. Marek Natkaniec, prof. AGH. Koło Naukowe Telephoners każdego roku organizuje szereg interesujących seminariów i warsztatów, prowadzonych przez przedstawicieli największych firm sektora IT oraz znane i cenione osobistości świata nauki. Telephonersi prezentują zwykle kilkadziesiąt referatów w ramach corocznej Konferencji Studenckich Kół Naukowych. Członkowie Koła uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych oraz promocyjnych Wydziału i Uczelni. Studenci biorą liczny udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych z dziedziny telekomunikacji, chętnie pomagają przy organizacji podobnych imprez realizowanych w Instytucie Telekomunikacji. Koło Telephoners może pochwalić się licznymi sukcesami o zasięgu uczelnianym, krajowym oraz międzynarodowym. Wielu byłych studentów Koła jest obecnie doktorantami lub pracownikami Instytutu Telekomunikacji. Status członka naszej organizacji to wartość dodana podczas każdej rozmowy rekrutacyjnej, ze względu na „markę” jakości jaką wypracowali nasi studenci.
Zapraszamy na fanpage koła na Facebooku.
KOŁO NAUKOWE ELEKTRONIKÓW
Koło Naukowe Elektroników (KNE) zrzesza studentów, których zainteresowania obejmują elektronikę i pokrewne jej dziedziny nauki. Misją koła jest umożliwienie jego członkom realizacji swoich pomysłów w kreatywnej i zespołowej atmosferze, a także poszerzanie ich wiedzy poprzez organizację spotkań z ciekawymi ludźmi i firmami, szkoleń oraz warsztatów. KNE stara się być obecne w życiu uczelni oraz umożliwiać jego członkom udział w lokalnych i światowych wydarzeniach związanych z szeroko pojętą elektroniką. Organizuje także Sekcję Elektroniki w ramach Konferencji Studenckich Kół Naukowych. Ponad to Koło współpracuje z wieloma firmami branżowymi dzięki czemu daje możliwość przyśpieszenia i rozwinięcia kariery zawodowej.
Mamy wiele do zaoferowania – sprawdź nas! Strona internetowa koła.