W dniach 30 marca – 1 kwietnia 2023 r. w Auditorium Maximum UJ odbędzie osiemnasta edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego. To wydarzenie non-profit z bezpłatnym wstępem, organizowane przez studentów z czterech największych krakowskich uczelni w tym AGH. Od 2005 r. konferencja otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych informatyką i nowymi technologiami. Co roku, w Krakowie, jednoczy ona pochodzących z całej Polski informatyków, a także wszystkich pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji.

W programie przewidziano prawie 50 różnych aktywności m.in. 30 wykładów. Na liście prelegentów w tym roku znajdują się zarówno studenci naszego Wydziału, członkowie Koła Naukowego BIT, absolwenci jak i pracownicy m.in. Instytutu Informatyki.

Zainteresowani mogą także wziąć udział w warsztatach z zakresu software developmentu czy umiejętności miękkich.

W ramach Lightning Talki będzie możliwość spotkania z członkami Koła Naukowego BIT, ale także E-Moto AGH czy AGH Space Systems.

Od samego początku w organizację wydarzenia zaangażowane jest Koło Naukowe BIT działające przy naszym Wydziale. AGH jest także w gronie Patronów Honorowych.

Polecamy odwiedzenie profilu wydarzenia na FACEBOOK’u  oraz YouTube.