Członkowie Sekcji Rakiet AGH Space Systems pod koniec czerwca wzięli udział w największym na świecie międzyuczelnianym konkursie inżynierii rakietowej. Zawody odbywały się na pustyni w Las Cruces w Nowym Meksyku. Według klasyfikacji generalnej konkursu rakieta hybrydowa 3-TTK+ z AGH uplasowała się na 4. miejscu w kategorii lotu na 10 000 stóp!

Rakieta napędzana paliwem hybrydowym to wyjątkowo skomplikowana konstrukcja, dlatego pierwszy start i lot rakiety 3-TTK+ wzbudził w członkach Zespołu ogromne emocje. Nad tym by wszystko poszło sprawnie cały zespół ciężko pracował przez wiele miesięcy. Sędziowie w Las Cruces wyrazili liczne słowa uznania nad konstrukcją rakiety i podzielili się cennymi wskazówkami. Tutaj można obejrzeć poszczególne starty drużyn.

Zespół szykuje się do kolejnych zawodów rakietowych. Tym razem z Turbulencją, czyli pierwszą w Polsce studencką rakietą na paliwo ciekłe wezmą udział w  European Rocketry Challenge 2023 w październiku w Portugalii.

Składamy serdeczne gratulacje zespołowi AGH Space Systems.

fot. Szymon Janaczek/KSAF

Pamiątkowe zdjęcie członków zespołu AGH Space Systems na pustyni Las Cruces w 2023 r. podczas zawodów Spaceport America Cup.