2 lutego na AGH miało miejsce wielkie naukowe wydarzenie. Odbywały się rozgrywki 2 stopnia XLVII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
Z całej Polski zjechało ponad pół tysiąca uczniów szkół średnich, którzy stawili czoła zadaniom w 6 grupach tematycznych: automatyka, elektronika, elektryka, informatyka mechatronika i teleinformatyka.

Kadra naukowa WIET przygotowywała pytania i prowadziła rozgrywki w grupach tematycznych: elektroniki oraz teleinformatyki
Nasz Wydział wspiera także organizacyjnie Olimpiadę m.in. poprzez udostępnienie sal i sprzętu w czasie rozgrywek etapu praktycznego OOWEE.

OOWEE to wspólne przedsięwzięcie społeczności AGH reprezentowanej przez:
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

O godz. 10.00 oficjalnie rozpoczęto Olimpiadę równolegle w U-2 oraz B1 z udziałem władz rektorskich, dziekańskich i zaproszonych gości. Na oficjalnym otwarciu w U-2 nasz Wydział był reprezentowany przez Pana dr hab. inż. Piotra Pacynę, prof. AGH Prodziekana ds. Ogólnych. Jednocześnie w budynku B-1 uczestników powitał Pan dr inż. Jacek Kołodziej Prodziekan ds. Kształcenia, a w imieniu Samorządu Studentów głos zabrał Bartosz Rzepa.

Laureaci i finaliści 3 stopnia są przyjmowani na poszczególne kierunki (m.in. Elektronikę, Elektronikę i Telekomunikację, Teleinformatykę) z pominięciem warunków rekrutacji w oparciu o wyniki egzaminu maturalnego – jest zatem o co walczyć!
Etap finałowy Olimpiady odbędzie się za około 3 tygodnie w Mielcu.
Gratulujemy uczestnikom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenia Olimpiady.