Skip to content

W dokumencie zawarto szczegółowe zasady realizacji procesu kształcenia określone przez Dziekana Wydziału Informatyki Elektroniki i Telekomunikacji, będące uzupełnieniem programu studiów dla prowadzonych na Wydziale kierunków studiów (zgodnie z Regulaminem Studiów w AGH) – Pobierz plik .pdf

1. Wpis na kolejny semestr studiów

Ustala się:

  1. semestry kontrolne:
    Na studiach pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym: semestr 6;
    Na studiach pierwszego stopnia w trybie niestacjonarnym: semestr 7;
    Na studiach drugiego stopnia: brak semestru kontrolnego.
    W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek zaległości w nauce na semestrze kontrolnym – wpis na kolejny semestr jest niemożliwy.
  2. termin składania podań o wpisy warunkowe, powtarzanie semestru i urlopy:
    upływa na 5 dni przed początkiem kolejnego semestru.
  1. Studenci dokonują wyboru wymaganej liczby przedmiotów w ramach bloków obieralnych, zdefiniowanych w programie studiów.
  2. Wybór odbywa się w semestrze letnim roku poprzedzającego i dotyczy przedmiotów obu semestrów kolejnego roku akademickiego.
  3. Studenci po otrzymaniu od Dziekana instrukcji wraz z listami przedmiotów dokonują ich uszeregowania według własnych preferencji. Indywidualne deklaracje dotyczą wszystkich przedmiotów obieralnych w odpowiednich blokach. Przydział przedmiotów odbywa się według algorytmu uwzględniającego ranking studentów oraz liczbę miejsc
    na poszczególnych przedmiotach. Na studiach pierwszego stopnia ranking opiera się na średniej ocen, przy czym zaległości liczone są do średniej jako oceny 2,0. Dla studentów drugiego stopnia ranking tworzony jest na podstawie indywidualnego wskaźnika rekrutacji.
  4. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje starosta roku niezależnie od średniej ocen lub indywidualnego wskaźnika rekrutacji.
  5. Informacja o przydziale przedmiotów obieralnych jest ogłaszana do daty
    zakończenia zajęć semestru letniego.
  6. Studentom odrabiającym zaległości, realizującym różnice programowe, wracającym z urlopów itp. przydzielane są przedmioty na podstawie ich preferencji oraz wolnych miejsc w grupach.
  7. Po ogłoszeniu przydziału przedmiotów nie ma możliwości ich zmiany. Możliwe są tylko zamiany przedmiotów pomiędzy studentami na zasadzie „przedmiot za przedmiot” w przypadku woli obu stron.

Realizacja zajęć awansem możliwa jest jedynie w sytuacjach wyjątkowych, na
podstawie decyzji Dziekana.

  1. Proces dyplomowania na WIEiT realizowany jest według harmonogramu, corocznie ogłaszanego na stronie internetowej Wydziału.
  2. Dyplomowanie na WIEiT jest realizowane w Instytutach na podstawie zasad określonych przez Pełnomocników Dziekana ds. Dyplomowania. Informacje nt. zasad obowiązujących w Instytutach Pełnomocnicy przekazują starostom.
  3. Instytut Telekomunikacji prowadzi proces dyplomowania dla studentów kierunku Teleinformatyka oraz Cyberbezpieczeństowo, a także dla uzgodnionej z Instytutem Elektroniki maksymalnej liczby studentów z innych kierunków prowadzonych na WIEiT.
  4. Instytut Elektroniki prowadzi proces dyplomowania dla studentów kierunku Elektronika, Elektronika i Telekomunikacja oraz Elektronika i Telekomunikacja w j. ang., a także dla uzgodnionej z Instytutem Telekomunikacji  maksymalnej liczby studentów z innych kierunków prowadzonych na WIEiT. 
  5. Tematy prac dyplomowych inżynierskich, dla których podstawowym terminem obrony, wynikającym z planu studiów, jest styczeń, należy zgłosić do połowy maja poprzedniego roku. Tematy prac dyplomowych magisterskich należy zgłosić przed zakończeniem pierwszego semestru i jest to warunek wpisu na semestr 2. Daty upływu terminów zgłoszeń tematów w danym roku akademickim są podawane odrębnym komunikatem.
  6. Studenci otrzymują listę promotorów wraz z proponowaną tematyką i/lub konkretnymi tematami prac, a następnie wg swoich zainteresowań wybierają i nawiązują kontakt z potencjalnym opiekunem pracy.
  7. Opiekunowie prac inżynierskich oraz magisterskich są ograniczeni limitami (ustalanymi przez Radę Instytutu dla każdego roku akademickiego) i nie mogą prowadzić dowolnie dużej liczby projektów i prac dyplomowych. W sytuacjach nadmiaru chętnych o wyborze decyduje opiekun na podstawie określonych przez siebie kryteriów (np. średniej ocen).
  8. Po uzgodnieniu ze studentem tematu pracy promotor konsultuje jego brzmienie oraz zakres pracy z Komisją Dyplomowania, a następnie zgłasza temat za pomocą przygotowanego formularza elektronicznego, który uruchamiany jest w pierwszej połowie marca.
  9. Po zgłoszeniu tematu promotor ustala ze studentem harmonogram realizacji pracy,
    w szczególności termin jej oddania do oceny (w porozumieniu z recenzentem).
  10. W razie konieczności zmiany tematu pracy promotor przedstawia wniosek i uzasadnienie Dziekanowi ds. Kształcenia, który decyduje o wprowadzeniu zmiany i informuje o tym Pełnomocnika ds. Dyplomowania. Powodem do zmiany tematu może być brak możliwości realizacji zgłoszonego tematu ze względu na czynniki zewnętrzne, niezależne od studenta (np. nieprzewidziane trudności techniczne, dezaktualizację tematu itp.).
  11. Harmonogram egzaminów dyplomowych (obron) ustalany jest na początku roku akademickiego i publikowany jest na stronie WIEiT.
  12. Egzaminy dyplomowe inżynierskie w pierwszym terminie planuje się w styczniu w dwóch częściach ze względów organizacyjnych (konieczność rozłożenia obciążenia dziekanatu i Komisji Dyplomujących).
  13. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku egzaminu dyplomowego inżynierskiego w pierwszym terminie, egzamin poprawkowy jest wyznaczany w drugim terminie w marcu.
  14. Egzamin dyplomowy (obrona) składa się z dwóch części.
  • Pierwsza z nich to prezentacja pracy oraz dyskusja nad jej zawartością. Komisja zadaje pytania oraz ocenia wiedzę i umiejętności studenta w tematyce pracy, weryfikując czy została ona wykonana samodzielnie. Komisja ocenia również przedstawioną prezentację.
  • Druga część egzaminu – egzamin kierunkowy – opiera się na pytaniach z całego toku studiów, z zakresu kierunkowych przedmiotów obowiązkowych.
  • Druga część egzaminu może zostać przeprowadzona przed egzaminem dyplomowym, jako niezależny egzamin kierunkowy przed Komisją powołaną przez Dziekana.
  • Ocena z egzaminu dyplomowego ustalana jest na podstawie średniej ocen cząstkowych, przy czym część opisana w pkt. 4.14.1 traktowana jest z wagą 25%, a część odpowiadająca egzaminowi kierunkowemu – z wagą 75%. Zaliczenie egzaminu dyplomowego warunkowane jest uzyskaniem ocen pozytywnych z obu jego części.
  • Zasady rekrutacji są udostępniane na stronie Centrum Rekrutacji AGH.
  • Dla kandydatów na studia II stopnia na stronie Wydziału publikowane są zagadnienia do egzaminu wstępnego oraz przykładowe pytania.
  • Decyzję o przyjęciu na studia w trybie przeniesienia z innego kierunku (z AGH lub z innej uczelni) podejmuje Dziekan w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacji i progu przyjęć dla danego rocznika studiów (najniższa wartość ze wszystkich cykli rekrutacji), średnią ocen uzyskanych na dotychczasowym kierunku kształcenia oraz szczególne osiągnięcia kandydata (np. w ramach kół naukowych, konkursów itp.).
  • Przyjęcie na studia możliwe jest tylko w przypadku wolnych miejsc w obowiązującym podziale na grupy.
  1. W zakresie ogólnym zasady te określone są w Regulaminie Studiów AGH.
  2. W przypadku ponownej rekrutacji na ten sam kierunek, Dziekan może przepisać oceny z wybranych form zajęć, jeżeli student uzyskał z danej formy zajęć ocenę 4,0 lub wyższą.