Trwa plebiscyt filmowy na najlepszy film o wynalazku powstałym na agh

Do 15 września 2022 r. można głosować w plebiscycie filmowym „Wynalazca z pasją”. Jest to konkurs na najlepszy film o wynalazku powstałym na AGH. W plebiscycie bierze udział film poświęcony Łazikowi marsjańskiemu „Kalman” skonstruowanemu przez zespół AGH Space Systems. W skład zespołu weszli także studenci naszego Wydziału zajmujący się rozwojem oprogramowania łazika (w tym m.in. oprogramowania do jazdy autonomicznej oraz aplikacji stacji naziemnej, która pozwala operatorom na zdalne sterowanie łazikiem).

Przypomnijmy, że w 2020 r. zespół łazika planetarnego zdobył pierwsze miejsce w konkursie Indian Rover Challenge 2020 w Czennaju w stanie Tamilnadu w Indiach.

Organizatorem plebiscytu filmowego jest Biblioteka Główna AGH, Ośrodek Informacji Patentowej PATLIB.

ZAGŁOSUJ

Na każdy z filmów można zagłosować tylko jeden raz.