Pod koniec ubiegłego tygodnia odbywał się ostatni etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
Tym razem do Mielca z całej Polski zjechało blisko 120 uczniów szkół średnich. Rolę Szkoły-Gospodarza przejęły w tym roku Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. W czwartek uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania praktyczne. Zwycięzcy – w sumie 12 osób ze statusem finalisty na ten moment mają zagwarantowany indeks AGH na każdy kierunek z pominięciem procedury rekrutacyjnej!

Piątkowe rozgrywki wyłoniły 6 szczęśliwców. Status laureata OOWEE gwarantuje indeks na każdą uczelnię w Polsce.

OOWEE to wspólne przedsięwzięcie społeczności AGH reprezentowanej przez:

Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Odbywa się w 6 grupach tematycznych: automatyka, elektronika, elektryka, informatyka mechatronika i teleinformatyka.

Reprezentacja WIEiT w osobach dr inż. Jacek Kołodziej, dr hab. inż. Witold Machowski, prof. AGH, dr hab. inż. Robert Wójcik, prof. AGH oraz dr inż. Mirosław Kantor czuwała w Mielcu nad rozgrywkami w sekcji elektronika oraz teleinformatyka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na studia – dołącz do architektów przyszłości!

Fot. Marian Czesak