15 maja świętowanie Juwenaliów rozpoczęto od rozegrania najważniejszego w naszej Uczelni turnieju szachowego „Gambit AGH – zgarnij Puchar Rektora”. Rozgrywki miały miejsce w Bibliotece Głównej AGH.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcy Turnieju Tomaszowi Wilkowi – absolwentowi Wydziału Matematyki Stosowanej AGH, zawodnikowi AZS AGH Kraków.

II miejsce zajął student naszego Wydziału Bartosz Dźwierzyński, student II roku kierunku Elektronika i Telekomunikacja).

III miejsce wywalczył reprezentant Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie Arkadiusz Piwowarczyk

W turnieju wzięło udział 58 zawodników w tym aż 10 z naszego Wydziału.

Składamy serdeczne gratulacje Zwycięzcom jak i Organizatorom Turnieju.

Sukces w Gambit

Wydarzenie organizowane było przez Sekcję Szachową AZS AGH Kraków,Uczelnianą Radę Samorządu Studentów AGH, Bibliotekę Główną AGH.

Patronat nad wydarzeniem sprawował Pan Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Rafał Dańko.

Fot. AZS AGH Kraków – sekcja szachowa