Z dużą radością dzielimy się informacją o sukcesach naszych studentów podczas ostatniego BITEhack (BEST IT Extended Hackathon) organizowanego w Klubie Studio przez Organizację Studencką BEST AGH. To wydarzenie zostało stworzone z myślą o pasjonatach programowania, konstruktorach robotów i twórcach gier komputerowych!

Zawody odbywały się w 3 kategoriach – klasyczna, robotyczna oraz Game Jam.
Nasi studenci mieli niemałe sukcesy w kategorii robotycznej!

W powyższej kategorii zadanie polegało na zbudowaniu i zaprogramowaniu od podstaw robota, wykorzystując w tym celu dostarczone części. Tematem przewodnim było: „Światło: iskra innowacji.”. Czas na wykonanie zadania wynosił 24h.

Ogromnie miło nam poinformować, że:

II miejsce zajął 4 osobowy zespół składający się z naszych studentów: Kacpra Ćwiokowskiego (Elektronika i Telekomunikacja), Dominika Michalczyka (Elektronika), Marka Pawłowskiego (Elektronika) i Krzysztofa Sikory (Elektronika).

Zespół stworzył robota, którego zadaniem było autonomiczne przemieszczanie się po pomieszczeniu w poszukiwaniu najlepiej oświetlonego miejsca, w którym przy pomocy zamontowanego panelu fotowoltaicznego ładował on telefon. Nadali mu nazwę SOLEBOT, czyli Solar Office Light Exploration BOT. Jury doceniło jakość wykonania, estetykę projektu, a także implementację algorytmów jazdy autonomicznej i ustawiania optymalnego kąta panelu fotowoltaicznego.

III miejsce zajął 4 osobowy zespół w składzie Michał Pogorzelec, Jan Kostecki, Iwo Plaza z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz nasz student Filip Pieniążek (Teleinformatyka).

Tutaj drużyna podeszła do tematu nieco inaczej niż pozostałe i zamiast budować robota zasilanego czy dążącego do światła zbudowali robota do wymiany żarówek.
Robot mógłby być wykorzystany przykładowo na halach produkcyjnych lub w innych budynkach o wysokim stropie, gdzie wymiana oświetlenia wymaga wykwalifikowanej osoby oraz sprzętu. „Większość elementów została zamodelowana przez nas po czym wydrukowana na drukarce 3D, pozostałe elementy wykonano ze sklejki i prowadnic aluminiowych.” – podkreśla Filip.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu!

Cieszymy się że jako Wydział mogliśmy wesprzeć organizacyjnie to wydarzenie i objąć je Patronatem.
Trzymamy kciuki za kolejne edycje tego ciekawego wydarzenia

Fot. BEST AGH Kraków oraz materiały prywatne studentów