25 kwietnia br. w AGH oddano do użytku Studenckie Centrum Konstrukcyjne (SCK). Będzie służyć przede wszystkim studentkom i studentom, którzy mogą w Centrum realizować innowacyjne przedsięwzięcia od fazy projektowej do budowy prototypów. To niezwykle ważne wydarzenie dla społeczności, biorąc pod uwagę, że na AGH działa blisko 140 kół naukowych.
Obiekt o powierzchni użytkowej 1400 m2 składa się z sekcji projektowej oraz sekcji konstrukcyjnej wyposażonej m.in. w tokarki, frezarki, spawarki, drukarki czy piece do obróbki cieplnej.
W oficjalnych uroczystościach brali również udział przedstawiciele władz naszego Wydziału pan Dziekan prof. dr hab. inż. Sławomir Gruszczyński oraz Prodziekan ds. Kształcenia dr inż. Jacek Kołodziej.
Przypomnijmy, że na naszym Wydziale działają aktualnie Koło Naukowe Elektroników, Koło Naukowe Telephoners i Koło Naukowe Spectrum będące integralną częścią projektu E-Moto AGH.
Nasi studenci działają także w wielu studenckich ogólnouczelnianych projektach konstrukcyjnych.
Życzymy użytkownikom by SCK stało się miejscem, które wspiera kreatywność, współpracę i rozwój umiejętności technicznych, inspirując kolejne pokolenia studentów do osiągania sukcesów w dziedzinie inżynierii i technologii.

Fot. Z. Sulima