W marcu miała miejsce Edycja Specjalna SkillsPoland. Są to eliminacje krajowe na EuroSkills 2023, które odbędą w Gdańsku we wrześniu tego roku.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: Web Development oraz Grafika Komputerowa.

Miło nam poinformować  że wśród laureatów znaleźli się studenci naszego Wydziału

Grafika komputerowa

I miejsce, złoty medal – Zuzanna Skrzat

II miejsce, srebrny medal – Anna Wójcik (WIEiT)

III miejsce, brązowy medal – Małgorzata Musiał

Web Development

I miejsce, złoty medal – Szymon Woźniak (WIEiT)

II miejsce, srebrny medal Marcin Jaborski

III miejsce, brązowy medal ex equo Mateusz Nowak (WIEiT) oraz Szymon Wójcik (WIEiT)

Wyróżnienie: Kamila Adamska

Edycje Specjalne SkillsPoland to konkursy zawodów branżowych, które odbywają się w szkołach i na uczelniach na terenie całego kraju od grudnia 2022 roku do kwietnia 2023 roku. Mają one na celu wyłonienie zawodników, którzy dołączą do Polskiej kadry na EuroSkills, aby już we wrześniu w Gdańsku zmierzyć się z reprezentantami z całej Europy o tytuł najlepszych w swoim fachu.

AGH było współorganizatorem wydarzenia w kat. „Web Development”, zaś z naszego Wydziału bardzo aktywnie udzielali się członkowie Koła Naukowego BIT m.in. poprzez udział w jury konkursu (Aleksandra Poskróbek) czy wybór reprezentacji AGH.

I miejsce zapewniło Szymonowi udział w EuroSkills 2023 gdzie będzie reprezentował nasz kraj! Start we wrześniowych zawodach poprzedzi w maju wyjazd treningowy na eliminacje krajowe Finlandii.

Gratulujemy KN Bit organizacji wydarzenia oraz naszym studentom i trzymamy kciuki za start w Gdyni.

webskills edycja-specjalna-krakow

Fot. https://worldskillspoland.org.pl