Rektorska Komisja ds. Nauki rozstrzygnęła właśnie konkurs na najbardziej prestiżowe osiągnięcie publikacyjne AGH (edycja 2023).

Ogromnie miło nam poinformować, że nagrodę II stopnia w tym konkursie otrzymał artykuł, którego współautorami są dr hab. inż. Szymon Szott, prof. AGH i dr hab. inż. Katarzyna Kosek-Szott, z Instytutu Telekomunikacji.

Nagrodzona publikacja to: „Wi-Fi meets ML: a survey on improving IEEE 802.11 performance with machine learning” / Szymon Szott, Katarzyna Kosek-Szott, Piotr Gawłowicz, Jorge Torres Gómez, Boris Bellalta, Anatolij Zubow, Falko Dressler // IEEE Communications Surveys and Tutorials [Dokument elektroniczny]. — Czasopismo elektroniczne; ISSN 1553-877X. — 2022 vol. 24 iss. 3, s. 1843–1893. — Wymagania systemowe: Adobe Reader. — Bibliogr. s. 1884–1893, Abstr. — Publikacja dostępna online od: 2022-06-02. Tekst

Wśród nagrodzonych w konkursie znalazły się ponadto publikacje zgłoszone m.in. z Wydziału Informatyki, Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii i Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Konkurs ogłaszany jest pismem okólnym JM Rektora AGH. O nagrodę I stopnia może wnioskować autor/współautor publikacji naukowej, opublikowanej w czasopiśmie „Nature” lub „Science”.

O nagrody II i III stopnia wnioskować może autor/współautor publikacji naukowej opublikowanej w czasopismach, dla których spełnione są jednocześnie warunki SNIP≥3.0 i SJR≥2.8, a także autor/współautor monografii za 300 pkt zaliczanej do dziedziny nauk humanistycznych.

Przewidziano nagrody finansowe w wysokości:

I nagroda – 40 000 zł,

II nagroda – 20 000 zł,