W dniu dzisiejszym w Instytucie Informatyki odbywa się IV edycja konferencji naukowej „Analityczne wyzwania”. To cykliczne wydarzenie powstało z inicjatywy użytkowników oprogramowania z rodziny IBM SPSS i Predictive Solutions reprezentujących środowisko akademickie. Tematyka konferencji dotyczy zagadnień związanych z ilościowymi metodami analizy danych w różnych dziedzinach nauk.

Do Krakowa zjechali licznie przedstawiciele polskich Uczelni wyższych m.in. z Torunia, Łodzi, Elbląga, Warszawy, jak również z Krakowa (UJ, UP, UEK). W ramach konferencji odbędą się dwie sesje naukowe oraz sesja posterowa. Dla pracowników i doktorantów uczelni i instytutów badawczych udział w konferencji był nieodpłatny.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem prof. dr. hab. inż. Marka Kisiela-Dorohinickiego Dyrektora Instytutu Informatyki.

Informacja nt. konferencji TUTAJ

analityczne wyzwania

Firma Predictive Solutions jest inicjatorem programu ARIADNA. Uczestnictwo w programie ARIADNA wspiera uczelnie w działalności badawczej i dydaktycznej. Program daje możliwość wymiany informacji oraz doświadczeń w zakresie popularyzowania analiz ilościowych pomiędzy jego uczestnikami i ekspertami Predictive Solutions. Dla pracowników oznacza swobodne wykorzystanie standardu analizy danych, podnoszenie kompetencji, czy większy prestiż zajęć prowadzonych z wykorzystaniem SPSS’a. W przypadku studentów inicjatywy programu Ariadna powodują, że nauka metod ilościowej analizy danych może być przyjemna. W połączeniu z praktycznym podejściem i nowymi technologiami nauka staje się nie tylko łatwiejsza, ale również bardziej angażująca.

Nad rozwojem programu ARIADNA czuwa Kapituła, którą tworzą przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, najlepszych polskich uczelni (w tym AGH).