Od 24 listopada trwa na Wydziale akcja „Szlachetna ePaczka”.

W tym roku datki w postaci gotówki, zbierane przez kwestujących jak i za pośrednictwem elektronicznej zrzutki dostępnej TUTAJ trafią do Pani Zofii – emerytowanej wykładowczyni akademickiej języka obcego.

Pani Zofia posiada tytuł doktora nauk humanistycznych, pracowała na dwóch polskich uniwersytetach. Wiek i stan zdrowia nie pozwalają jej na podjęcie pracy. W mieszkaniu ma pokój pełen książek jednak pogarszający się wzrok uniemożliwia jej czytanie. W wyniku upadku doznała urazu, który dodatkowo uniemożliwia także chodzenie. Nie posiada krewnych, dlatego zdana jest na pomoc opiekunek i pielęgniarek. Obecnie skupia się głównie na powrocie do zdrowia i na tym, by móc samodzielnie stanąć na nogach, co jest jej największym marzeniem. Bardzo wierzy, że za jakiś czas będzie mogła o własnych siłach wyjść na swój balkon.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych rzeczy m.in.:
• poduszki przeciwodleżynowej do siedzenia
• środków higienicznych
• cyklu wizyt domowych fizjoterapeuty/rehabilitanta (10 sesji)

Kompletne informacje o sytuacji Pani Zofii oraz jej potrzebach można znaleźć TUTAJ.

Dedykowane wydarzenie na Facebooku.

11 grudnia zebrane środki zostaną przewiezione do magazynu Szlachetnej Paczki przez reprezentację studentów zrzeszonych w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów WIEiT – organizatora i koordynatora powyższej akcji.

W imieniu Pani Zofii oraz organizatorów zbiórki dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

Fot. Akcja Szlachetna ePaczka 2021

szlachetna epaczka wiet