Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie wraca po pięciu latach przerwy.
Hasło tegorocznego, 20 już festiwalu brzmi „Kraków miastem nauki i sztuki”.
Patronem XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie jest prof. Marian Mięsowicz – jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, twórca krakowskiej szkoły fizyki wysokich energii. Związany z Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytetem Jagiellońskim i Instytutem Fizyki Jądrowej PAN miał ogromny wkład w integrację środowiska naukowego Krakowa.
Krakowskie instytuty naukowe PAN oraz uczelnie wyższe, w tym AGH, zaprezentują swoje osiągnięcia.
Jest nam ogromnie miło, że będziemy również współtworzyć to wydarzenie.
Zapraszamy na pokazy na kampus AGH do naszych laboratoriów.

Komunikacja 3D

Nasi naukowcy pracują nad zagadnieniami komunikacji przyszłości. Obecnie systemy do telekonferencji przekazują płaski obraz. W przyszłości będzie to obraz 3D lux będziemy w całości zanurzeni w wirtualnej rzeczywistości. Odwiedź nas weź udział w symulacji!
16 maja, godz. 11-15.00, ul. Czarnowiejska 74, pawilon B-9,  pok.105

Symulator lotniczy Aviator i pojazdy typu line-folower

Chcesz polatać nad Wawelem? To jedyna niepowtarzalna okazja. 10-minutowy lot nad Krakowem i okolicami. Poczuj się jak prawdziwy pilot (prezentacja obejmuje pokaz symulatora lotów z możliwością krótkiego pilotażu samolotu)
Poznaj konstrukcje naszych studentów. Samochód „Line folower” to autonomiczny pojazd poruszający się po trasie wyznaczonej czarnymi liniami na białym tle, dzięki zastosowaniu czujników, m.in. czujnik optyczny.
16 maja, godz. 11-15.00, Al. Mickiewicza 30, pawilon C-3, pok. 412A

Ćwiczenia rytmiki w wirtualnej rzeczywistości VR

W ramach stanowiska będzie możliwe przetestowanie technologii VR w dwóch różnych aspektach. Na początku uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w muzycznej rozgrywce w ramach doświadczenia
w rzeczywistości wirtualnej. Ponadto zaprezentowane zostanie narzędzie do ćwiczeń w zakresie głosu, mowy i kompetencji miękkich używane przez naukowców w Instytucie Elektroniki.
16 maja, godz. 11-15.00, al. Mickiewicza 30, Pawilon C-2, lab 422