eRajd WIEiT w mitologicznych klimatach

W ostatni weekend maja w malowniczej miejscowości Andrzejówka k. Muszyny odbywał się doroczny eRajd Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Wzięło w nim udział blisko 200 osób. Uczestnikami rajdu byli przede wszystkim Studenci i Absolwenci Wydziału z gościnnym udziałem przedstawicieli Władz oraz Pracowników Wydziału. W wydarzeniu wziął także udział Pan Marek Wieczorek przedstawiciel firmy VirtusLab – głównego partnera wydarzenia.

Tematem przewodnim tegorocznego Rajdu była Starożytna Grecja i chętnie do tego tematu powracano w przeróżnych aktywnościach.

Rajd rozpoczęto od wycieczki w góry. Grupa wyruszyła z Wierchomli Małej i pokonała trasę 16 km do Andrzejówki nad Popradem. Uczestnikom sprzyjała piękna pogoda, a trud wędrówki kompensowały widoki na majestatyczne Tatry. Piątek zakończył się śpiewająco podczas wieczornego karaoke.

W sobotę rano zainaugurowano symbolicznie „Wielkie Igrzyska” zapaleniem „olimpijskiego znicza”. Po obiedzie rozpoczęły się różnorakie rozgrywki sportowe w tym m.in.: sztafeta, turniej piłki nożnej, siatkówki – tutaj warto wspomnieć o zwycięstwie drużyny „Dziekańskiej”. Sobotni wieczór spędzono w atmosferze biesiadnej, nie zabrakło dobrego jedzenia i śpiewów. Wszyscy uczestnicy spotkali się w eRajdowej Karczmie, którą otworzyli przedstawiciele Wydziału wręczając studentom legendarną już „rezerwę dziekańską” w postaci kiełbasy, żurku, ogórków i słodkości. Władze Dziekańskie przygotowały również dla uczestników niespodziankę edukacyjną polegającą na opatrzeniu urazu i biegu z „poszkodowanym” na noszach. Niewątpliwie element tej zabawy nawiązał do przewodniego klimatu rajdu odnoszącego się do mitologii greckiej.

W niedzielę po śniadaniu uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Krakowa.
Organizatorami Rajdu corocznie jest Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WIEiT.

Fotografie: Beata Idzik, Piotr Pacyna, Arkadiusz Ryba, Stanisław Zachorowski.