Z ogromną radością informujemy o sukcesie AGH Space Systems. Po raz pierwszy wzięli udział w odbywających się w Kanadzie międzynarodowych zawodach robotycznych z serii Rover Challenge i w pięknym stylu pokonali przeciwników aż w czterech na pięć misji!

Łazik Kalman, z którym na zawody wyruszyli studenci musiał podołać misjom polegającym na symulacji zadań, z jakimi w przyszłości mogą mierzyć się mieszkańcy kolonii na pozaziemskiej planecie. Zadania były niezwykle ciekawe i znacząco różniły się od tych spotykanych na innych tego typu zawodach. Były to: Search & Rescue, Traversal+, Land Speculation & Prospecting, Arm Dexterity i Water Redirection.

Finalnie zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 394,46 na 550 punktów.

Zawody odbywały się w dniach 11-14.08.2023 r. w Drumheller, Alberta w Kanadzie. W zawodach brało udział 17 zespołów z całego świata. Projekt AGH Space Systems jest wspierany przez WIEiT, ponadto nasi studenci zasilają szeregi zespołów elektroniki i software w sekcjach łazika jak i rakiet.

Polecamy odwiedzenie mediów społecznościowych AGH Space Systems:
facebook.com/aghspace
instagram.com/aghspacesystems
linkedin.com/company/agh-space-systems
twitter.com/AGHSpaceSystems

Składamy serdeczne gratulacje!

Fot. Jakub Kopeć

Łazik marsjański Kalman podczas zawodów w Kanadzie.