SAS Data Science Hackaton 2021 - Sukces Studentów WIET

Nasi studenci zwyciężyli w SAS Data Science Hackaton 2021! A do tego ich rozwiązanie ma szansę usprawnić pracę lekarzy

Drużyna z Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w składzie Maciej Kasprzyk, Hubert Rydz, Krzysztof Uszko opracowała najlepszy projekt zautomatyzowanego procesu przetwarzania notatek lekarskich dla  Narodowy Instytut Onkologii im.Marii Skłodowskiej-Curie – PIB

W konkursie wzięły udział 24 drużyny reprezentujące 18 uczelni wyższych. Dla wszystkich zadanie konkursowe polegało na stworzeniu innowacyjnego projektu analitycznego, który zautomatyzuje proces analizowania i przetwarzania notatek lekarskich. Miałoby to zapewnić lekarzom szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji oraz ułatwić ich codzienną pracę.

Gratulujemy naszym studentom sukcesu w wirtualnym hackatonie! Poza nagrodą finansową czekają ich teraz praktyki i szkolenia.