Zapraszamy na Plenerowy Dzień Otwarty AGH, który odbędzie się na kampusie AGH 11 kwietnia 2025 r. (piątek) w godzinach 9.00–15.00.

Myślisz o studiach na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH?

Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy:
Stoisko wydziału, kampus AGH, teren w okolicach bramy głównej przy ul. Reymonta 7
Spotkaj się z studentami poszczególnych kierunków, poznaj możliwości działalności i rozwoju w organizacjach studenckich takich jak, Koło Naukowe AGH Analytica, Koło Naukowe Cipher, Koło Naukowe Elektroników, Koło Naukowe Spektrum, Koło Naukowe Telephoners czy Wydziałowa Rada Samorządu Studentów.

Zwiedzanie laboratoriów

INSTYTUT ELEKTRONIKI, Centrum Energetyki, ul. Czarnowiejska 36 

Godz. 10.00-13.00 budynek C-6, lab. 402.2 (IV p.)

Poznaj bliżej Koło Naukowe Elektroników!
Dowiesz się m.in.: Jak zaprojektować i zbudować małego drona – od pomysłu po pierwszy lot. Jak wyścigowe autko trzyma się toru i sprawnie pokonuje zakręty.
Czy elektronika to dobra zabawa? – przekonaj się sam! Przyjdź, zobacz, zainspiruj się i dołącz do nas!

Godz. 10.00-13.00 Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej i Systemów Zasilania, Centrum Energetyki, budynek C-5, lab. 312 (III p.) osoba odpowiedzialna dr inż. Łukasz Krzak

W laboratorium prowadzone są prace związane z oceną działania urządzeń elektronicznych pod kątem zgodności z różnymi normami i standardami. Spełnienie wymagań normatywnych stanowi często jedno z głównych wyzwań, przed jakimi stoją inżynierowie projektujący urządzenia i systemy, a sam proces oceny wymaga zarówno odpowiednich narzędzi (sprzęt pomiarowy) jak i szerokich kompetencji.

W naszym laboratorium opowiemy Państwu co jest dzisiaj istotne w projektowaniu urządzeń elektronicznych i zademonstrujemy niektóre testy, jakim są one poddawane. 

INSTYTUT TELEKOMUNIKACJI, budynek B9, ul. Czarnowiejska 74

Godz. 10.00-15.00 Laboratorium Quality of Experience, pok. 105, osoba odpowiedzialna Mateusz Olszewski

„Czy jakość obrazu i dźwięku można zmierzyć?”

Jak sprawdzić, czy obraz i dźwięk są dobrej jakości? W Laboratorium QoE zajmujemy się badaniem tego, jak ludzie odbierają treści multimedialne. Podczas pokazu będzie można samodzielnie ocenić krótkie sekwencje wideo, zobaczyć analizę wyników na żywo, przetestować gogle VR, sprawdzić ekran 3D bez okularów i dowiedzieć się, jak wykorzystuje się biofeedback w badaniach percepcji. 

Laboratorium wykorzystuje nowoczesny sprzęt do analizy percepcji treści wizualnych. Jednym z przykładowych eksperymentów jest ocena jakości wideo. Dzięki takim badaniom możliwe jest doskonalenie technologii multimedialnych i lepsze dostosowanie ich do oczekiwań użytkowników. 

Warto dodać, że studenci teleinformatyki od najbliższego semestru mogą realizować przedmiot QoE w ramach przedmiotów obieralnych. Zdobyta wiedza pozwoli im m.in.: projektować i przeprowadzać eksperymenty QoE, uwzględniając różne metody oceny jakości doświadczenia użytkownika, analizować dane z badań QoE i interpretować wyniki przy użyciu narzędzi statystycznych czy tworzyć raporty i prezentacje wyników eksperymentów, formułując wnioski na podstawie przeprowadzonych badań.

Godz. 10.00-15.00,  pok. 1.13 „Laboratorium sieci światłowodowych”, odpowiedzialny dr inż. Artur Lasoń

„Jak działa świat internetu?”

Odwiedź nasze laboratorium światłowodowe! To miejsce, gdzie dowiesz się, jak przesyłane są dane na ogromne odległości z zawrotną prędkością. Zobaczysz na własne oczy urządzenia, które wzmacniają sygnał, łączą wiele sygnałów w jednym kablu i pomagają utrzymać sieć w najlepszym stanie. Pokażemy Ci prawdziwe światłowody – mamy ich tu całe kilometry! Dowiesz się, jak inżynierowie badają i naprawiają sieci, korzystając z najnowocześniejszych narzędzi. To świetna okazja, by zobaczyć, jak wygląda praca z technologiami przyszłości. Jeśli myślisz o studiowaniu zagadnień związanych z szeroko rozumianymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi to miejsce warte odwiedzenia!

Godz. 10.00-15.00, pok. 1.11, „Laboratorium sieci komputerowych i komórkowych”, odpowiedzialny dr hab. inż. Piotr Pacyna, prof. AGH

„Cyberbezpieczeństwo i Teleinformatyka – czego uczymy naszych studentów?”

Dowiesz się czego na co dzień uczą się w nim studenci kierunków Teleinformatyka oraz Cyberbezpieczeństwo.

Pokażemy przykłady urządzeń zapewniające cyberbezpieczeństwo systemów IT w gospodarce.

Grupy zorganizowane prosimy o kontakt pokazywiet@agh.edu.pl

Odwiedź AGH! Odwiedź WIEiT!

Fot. Dzień Otwarty 2024 wybrane momenty