Blisko 600 uczniów szkół średnich w piątek 7 lutego brało udział w rozgrywkach II stopnia w ramach XLVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.
O godz. 10.00 oficjalnie rozpoczęto Olimpiadę równolegle w U-2 oraz B1 z udziałem władz rektorskich, dziekańskich i zaproszonych gości. Na oficjalnym otwarciu w U-2 nasz Wydział był reprezentowany przez Pana dr. hab. inż. Roberta Wójcika, prof. AGH Prodziekana ds. Nauki. Jednocześnie w budynku B-1 uczestników powitał Pan dr hab. inż. Witold Machowski, prof. AGH.
To wydarzenie o wieloletniej tradycji, które łączy pasjonatów technologii z całej Polski. Uczniowie rywalizują o prestiżowy indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zwycięzcy oraz finaliści trzeciego etapu otrzymają unikalną szansę – będą mogli podjąć studia na kierunkach m.in. takich jak Elektronika, Elektronika i Telekomunikacja czy Teleinformatyka, bez konieczności przystępowania do standardowego procesu rekrutacji opartego na wynikach matury.
Nasz Wydział jest jednym z 3 odpowiedzialnych za organizację i przeprowadzenie Olimpiady (grupa elektroniki i teleinformatyki). Wspólnie z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki dbamy o merytoryczne i logistyczne przeprowadzenie etapu konkursu.
Olimpiada odbywa się w sześciu grupach tematycznych:
• automatyka,
• elektronika,
• elektryka,
• informatyka,
• mechatronika,
• teleinformatyka.
Olimpiada to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale również ogromne przedsięwzięcie logistyczne, angażujące kilkudziesięcioosobowy zespół z różnych wydziałów AGH. Wielkie podziękowania należą się władzom uczelni, pracownikom naukowym i administracyjnym oraz dyrekcjom szkół, które zorganizowały pierwszy etap zmagań w swoich placówkach.
Z ramienia WIEiT w przeprowadzenie Olimpiady zaangażowani są: dr inż. Jacek Kołodziej, dr hab. inż. Witold Machowski, prof. AGH, mgr inż. Bartłomiej Szafraniec, mgr inż. Karol Salwik (elektronika) oraz dr hab. inż. Robert Wójcik, prof. AGH oraz dr inż. Mirosław Kantor (teleinformatyka).
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za ostatni etap, który już 27 lutego w Lublinie w Zespole Szkół Elektronicznych.