Dlaczego nie każdy dobry pomysł ma szansę dobrze się sprzedać? Czy nauka i biznes mogą i powinny stanowić zgodny tandem?
24 kwietnia, o godz. 18.00, w bud. U-2 (sala audytoryjna, ul. Reymonta 7) oraz online na kanale YouTube AGH odbędzie kolejny wykład z cyklu AGH Nauka spotkania.
W dyskusji weźmie udział pracownik naszego Wydziału prof. dr hab. inż. Artur Rydosz kierownik Laboratorium Analizy Biomarkerów AGH (Instytut Elektroniki), gdzie wraz z zespołem tworzy innowacje na styku elektroniki i medycyny. Pan profesor jest również zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dzięki czemu nie są mu obce także wyzwania praktyki klinicznej. Pełni również funkcję Prodziekana ds. Ogólnych naszego Wydziału oraz Wydziałowego Brokera Innowacji. Poza działalnością naukową jest prezesem spółki akcyjnej Advanced Medical Equipment S.A., która komercjalizuje opracowany w AGH wynalazek – Diabetomat, nieinwazyjna metoda do analizy wydychanego powietrza.
Rafał Kulczycki
Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie od 2018 roku do chwili obecnej. W latach 2012–2018 Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa. Szef Centrum Obsługi Inwestora w latach 2011–2012. Przez lata zajmował się obsługą inwestorów i współpracą z przedsiębiorcami i Krakowskim Ośrodkiem Naukowym. Współtwórca licznych projektów i wydarzeń łączących świat nauki z biznesem, takich jak „Krakowski Bilans Kompetencji”, Krakowski Tydzień Startupów, wystawa „Innowacje w praktyce” i konferencja „Horyzonty przyszłości”.
Aleksandra Wojdyła
Kieruje działem Transferu Technologii w Centrum Współpracy i Transferu Technologii AGH, budując i poszerzając jego kompetencje. Opracowała koncepcję funkcjonowania Wydziałowych Brokerów Innowacji i wraz z Dyrekcją wdrożyła ją w życie jako Sieć Innowacji AGH – sama stając się jej koordynatorką. Doświadczenie projektowe zdobyła kierując na przestrzeni lat trzema projektami wdrożeniowymi z serii „Inkubator innowacyjności”, a we wcześniejszym okresie koordynując prace biura wsparcia projektu „Zgazowanie węgla”. Prywatnie pasjonuje się ogrodami, lubi dobrą literaturę i od czasu do czasu żegluje.
Wstęp wolny.
Zapraszamy.