W dniu dzisiejszym uhonorowano nauczycieli akademickich, którzy uzyskali najlepsze wyniki w ankietach studenckich.

Prowadzący uroczystość Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. inż. Krzysztof Mendrok w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że poprzez jakość kształcenia mamy wpływ na zdolności naszych absolwentów w przyszłej pracy zawodowej i temu jak przysłużą się społeczeństwu. Pogratulował zgromadzonym wysokich ocen i podziękował za podejście. Studenci oceniają całokształt – merytorykę, sposób przygotowania materiału, podejście do studenta, kulturę – i te cechy Państwo reprezentujecie, myślę, że Akademia może być z Was dumna.

Zgromadzeni w auli nauczyciele otrzymali gratulacje i okolicznościowe dyplomy.

Z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji najlepsze wyniki w ankietach otrzymali:

Mgr inż. Karol Salwik

Związany z Instytutem Elektroniki. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia optymalizacji pracy  łączy światłowodowych do transferu sygnałów wzorcowych czasu i częstotliwości.

Prowadzi zajęcia m.in.: z przedmiotów: Wprowadzenie do elektroniki, Miernictwo elektroniczne, Symulacja układów elektronicznych, Programowanie sieciowe, Analogue Electronic Circuits czy Systemy i sieci telekomunikacyjne.

Dr inż. Łukasz Krzak

Związany z Instytutem Elektroniki. Jego zainteresowania naukowe obejmują głównie aspekty komunikacji radiowej w rozległych sieciach bezprzewodowych systemu Internetu Rzeczy oraz oprogramowanie dla systemów wbudowanych.

Prowadzi zajęcia m.in.: z przedmiotów: Operating Systems for Embedded Systems, Systemy operacyjne dla systemów wbudowanych, Bezprzewodowe sieci kontrolno-sterujące oraz Aplikacje mikrokontrolerów.

Jest ponadto zaangażowany w prowadzenie Laboratorium Technik Radiowych oraz Laboratorium Kompatybilności Systemów Zasilania w Centrum Energetyki AGH, gdzie prowadzi badania urządzeń pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz zgodności z aktualnymi normami i standardami dot. łączności bezprzewodowej.

Dr inż. Artur Lasoń

Związany jest z Instytutem Telekomunikacji. Zainteresowania naukowe dr. inż. Artura Lasonia związane są z sieciowymi aspektami wirtualizacji zasobów obliczeniowych, sieciami optycznymi i sieciami 5G.

Prowadzi zajęcia na kierunku Teleinformatyka i Cyberbezpieczeństwo m.in.: z przedmiotów: Ewolucja sieci, Sieci światłowodowe czy Pracownia projektowa i Warsztaty dyplomowe. Jest również opiekunem studiów podyplomowych Bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych obejmujących podstawy technologii sieci teleinformatycznych oraz powiązane z nimi aspekty bezpieczeństwa sieci i systemów.

Jest aktywnym członkiem zespołu realizującego projekt z zakresu architektury bezpieczeństwa sieci 5G.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje.

Fot. Joanna Roczniewska-Cieślik, Zbigniew Sulima